مراحل اقدام به جراحي بيني

در جلسه اول معمولا آشنائی بیمار و جراح بینی می باشد در ضمن بیمار که خواهان عمل بینی است خواسته ها ی خود را مطرح می کند و جراح بینی بعد از معاینه ظاهر و داخل بینی از نظر وجود انحراف تیغه بینی و پولیپ و سابقه شکستگی بینی نظر خود را با توجه به خواسته های بیمار بیان می کند ممکن است برخی از خواسته های شما از نظر علم زیبا شناسی و پزشکی قابل انجام نباشد چون در عمل جراحی پلاستیک بینی جراح بینی با حفظ عملکرد طبیعی بینی به زیبا کردن بینی نگاه می کند و هرگز نباید عملکرد طبیعی و فیزیولوژی بینی را فدای زیبائی ظاهری کرد و با این علم در عمل جراحی زیبائی بینی خوش حالت کردن و زیبا کردن بینی مطرح است نه کوچک کردن بی رویه بینی که با سایر قسمتهای صورت هم هماهنگی نداشته باشد چون طراحی بینی در سه ابعاد طبق شکل زیرانجام می گیرد هر شخصی شکل بینی خاص خود را دارد و طراحی بر اساس بینی موجود انجام می گیرد.

 
 

 

بیماران عزیز این موضوع را مد نظر داشته باشند و اصرار به کوچک کردن بیش از حد نداشته باشند و از جراح خود بینی خوش فرم و بی عیب و نقص بخواهند. چه بسا برخی از موارد به جای برداشتن نسوج بینی، نسوج پیوندی از جمله فاشیا یا غضروف یا استخوان در بینی جاسازی می شود تا زیبا دیده شود.
 
 
ممکن است جهت اطلاع خود سوالاتی در مورد نوع بیهوشی یا عمل چه مدتی طول می کشد و این عمل زیبائی بینی ازچه سنی می توان انجام داد بطور مختصر توضیح داده می شود چنانچه سوالاتی بیشتر داشته باشید از طریق ایمیل یا تلفن یا حضوری جواب داده خواهد شد.
 
  • رینوپلاستی با بیهوشی عمومی یا نیمه بیهوشی انجام می شود.
  • مدت زمان این عمل بین ۱ تا ۲ ساعت می باشد.
  • در جراحی پلاستیک بینی اگر انحراف تیغه بینی و پولیپ بینی هم وجود داشته باشد هم زمان انجام می شود.
  • ممکن است داخل بینی شما بعد از عمل تامپون گذاشته شود یا گذاشته نشود در صورت داشتن تامپون ۱-۲روز بعد خارج خواهد شد.
  • معمولا یک هفته بعد از عمل زیبائی بینی می توان سر کار حاضر شد.
  • برخی فرم از بینی ها را می شود کاملا بسته عمل کرد ولی برخی دیگر با برشهائی در زیر بینی داده می شود که بعد از عمل زیاد مشخص نخواهد بود.